A- A A+
Projekty unijne

Trzydniowa akcja czytelnicza w Zespole Szkół w Mszanie

W Zespole Szkół w Mszanie w dniach 22.05.2013 r. do 24.05.2013 r. odbyła się akcja czytelnicza „Kto czyta nie błądzi”. Jej celem było zwiększenie czytelnictwa wśród uczniów, zachęcenie ich poprzez zabawę i wspólne działanie do czytania książek oraz uświadomienie, że spotkanie z książką może być wspaniałą przygodą.W środę 22 maja uczniowie gimnazjum uczestniczyli w lekcji bibliotecznej zorganizowanej w Gminnej Bibliotece w Mszanie. Dzięki dyr. Irenie Kuś gimnazjaliści aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Szukali m.in. wskazanych przez panią bibliotekarkę pozycji książkowych oraz zaznajomili się z recenzjami książek. Rywalizacja była zacięta, a zwycięskimi klasami zostały I a i II a gimnazjum. Najaktywniejsi uczniowie: Mateusz Hojka z klasy Ib i Daniel Łuckiewicz z klasy IIa zostali nagrodzeni książkami przez panią Irenę Kuś.

W czwartek 23 maja uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej brali udział w Międzyklasowych zmaganiach czytelniczych. Klasy czwarte czytały książkę pt. „Książę Kaspian" , klasy piąte „Małą księżniczkę”, a klasy szóste „Anię z Avonle’a”. Zwycięskie klasy to IV b, V b, VI a. Wszyscy uczniowie dostali słodki upominek, a najlepsi nagrody rzeczowe.

24 maja uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej mieli spotkanie z zaproszonymi gośćmi, którzy czytali teksty poetyckie. Wicewójt Gminy Mszana Pan Błażej Tatarczyk czytał uczniom klas I. Gościem w klasach II była sekretarz gminy Joanna Szymańska. W klasach III teksty Hanny Niewiadomskiej i Leszka Sulimy przeczytał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie Rafał Jabłoński. Uczniowie słuchali tekstów, a następnie losowali pytania i odpowiadali na nie. Zostali również poczęstowani słodyczami.

W ramach akcji „Kto czyta nie błądzi” odbył się konkurs plastyczny pod tą samą nazwą. Uczniowie wykonali piękne plakaty za co zostali nagrodzeni książkami.

 


Organizatorki akcji: Monika Kowalska i Marta Cieślik serdecznie dziękują zaproszonym gościom za przyłączenie się do wspólnego czytania, a uczniom za zaangażowanie.

Uczestnicy szkolnego konkursu plastycznego „Kto czyta nie błądzi”
Klasy I :
Marta Wowra, Zuzanna Halfar, Nikola Wuwer, Bartek Jagielski, Anna Brudny.
Klasy II :
Martyna Krótki, Patrycja Pytlik.
Klasy III :
Angelika Gołucka, Katarzyna Paszenda, Monika Pinior, Agata Sobala.
Klasy IV :
Patrycja Powieśnik, Alicja Sobala, Paulina Wawrzyńczyk, Konrad Marek, Nikola Białoń, Bartosz Brudny
Klasy 5 :
Natalia Wnuk, Patrycja Koszut
Gimnazjum :
Julia Gałgan

 

 

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie