A- A A+

Nowe przystanki wizytówką gminy

Na terenie całej gminy Mszana pojawiło się 30 nowych wiat przystankowych. Będą pełnić nie tylko funkcję typowego schronienia dla pasażerów, ale przede wszystkim mają promować naszą gminę. Szklane powierzchnie zostały wyklejone grafikami ze zdjęciami charakterystycznych miejsc, obiektów i krajobrazów. Okleiny są różne w każdym z trzech sołectw.

 

 

- Przystanki stoją w całej gminie, przy wielu drogach przelotowych. Są więc doskonałym nośnikiem promocji, a nowe estetyczne wiaty z pewnością można uznać za wizytówkę gminy. O to nam chodziło - mówi Błażej Tatarczyk, wicewójt Mszany. - Wykorzystanie wiat do dwóch różnych celów to jedno z nowatorskich podejść do marketingu samorządowego - dodaje.


Przetarg na montaż nowych wiat wygrała firma Budotechnika z Pilchowic, zaś okleiny wykonało Studio A2 z Pszowa. Cały koszt wymiany przystanków wyniesie ok. 320 tys. zł. Część kosztów pokryje odszkodowanie z JSW za szkody górnicze.


Prace ruszyły w maju. Najpierw zdemontowano wszystkie stare, betonowe przystanki, obecnie są już zamontowane wszystkie nowe wiaty wraz z szybami. Połowa wiat jest 2-modułowa, pozostałe 3-modułowe i jedna 4-modułowa. Trwają jeszcze roboty wykończeniowe wokół każdego przystanku.


Nowe wiaty są wyposażone w ławki, kosze na śmieci oraz wyraźne oznaczenia nazw przystanków.


- Mamy nadzieję, że przystanki nie padną ofiarą wandali. To nasze wspólne dobro, o które musimy dbać - mówi wójt Mszany, Mirosław Szymanek.

 

 

 

Zobacz relację w TVT Rybnik  TUTAJ

 

 

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie