A- A A+

Wieści z sesji

Wczoraj odbyła się sesja zwyczajna Rady Gminy Mszana. Podjęto między innymi uchwałę w sprawie porozumienia z firmą Vattenfall na temat modernizacji oświetlenia ulicznego.

 

Umowa zakłada wymianę ponad 850 istniejących opraw oświetleniowych, dobudowanie 46 punktów oświetleniowych w miejscach, gdzie ich brakuje, a usunięcie niektórych lamp przy drogach, gdzie jest ich zbyt dużo. Do demontażu jest 108 lamp.


Umowa eksploatacyjna ma zostać podpisana na cztery lata. Na razie gmina będzie ponosić większe koszty - ponad 41 tys. złotych miesięcznie, gdy obecnie płaci niecałe 33 tys. Jednak po czterech latach oszczędności na rachunkach za energie elektryczną mają już być odczuwalne dla budżetu.


Radni przegłosowali też przesunięcie środków z planowanej budowy chodnika na ul. Centralnej w Połomi na odcinku od p. Gąsior do wiaduktu nad autostradą. Teren ten jest objęty nadzorem konserwatorskim, więc na razie inwestycja tutaj nie może być realizowana. Zdecydowano, że 20 tysięcy złotych przeznaczone na ten cel zostanie przeznaczone na remont innego odcinka chodnika w ciągu ulicy Centralnej.


Na sesji podjęto też uchwałę o powołaniu zespołu interdyscyplinarnego, który będzie się zajmował pomocą rodzinom, w których występuje przemoc domowa, a także dwie uchwały o przesunięciu środków w budżecie gminy.

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie