A- A A+
Projekty unijne

Przedszkolaki piekły pączki z Remigiuszem Rączką

Ta lekcja na długo pozostanie w pamięci mszańskich przedszkolaków. Podczas zajęć kulinarnych zorganizowanych dzisiaj w przedszkolu w ramach unijnego projektu: "Wesołe Przedszkole", maluchy samodzielnie smażyły pączki pod okiem... samego mistrza kuchni śląskiej, Remigiusza Rączki.

 

 

Znany dzieciom z telewizji kucharz uczył je, jak przygotować ciasto, potem maluchy własnoręcznie formowały serowe "kreple", z których niewiele miało postać tradycyjnego pączka, za to dużo było ślimaków, serduszek, oponek, choinek, a nawet kapeluszy i... wulkanów.


- Dzieci szybko uczą się nowości, robią, co się im mówi, więc nie jest dla nich trudna nauka gotowania. A przede wszystkim przy takich zajęciach rozwijają swoje zdolności manualne - mówi pan Remigiusz, który ostatnio coraz częściej jest zapraszany do udziału w zajęciach z dziećmi.


Przepis na serowe pączki, które przedszkolaki robiły razem z Rączką, jest banalnie prosty. Wystarczy biały twaróg, mąka krupczatka, jajko, cukier oraz cukier wanilinowy do smaku i szczypta sody oczyszczonej dla pulchności ciasta. Małe pączki wystarczy na kilka minut wrzucić do patelni z rozgrzanym olejem. Po upieczeniu oprósza się je cukrem pudrem i można jeść.


- Zachęcam do częstego przebywania z dziećmi w kuchni. Dla nich  to jest ogromna frajda, a przy okazji się uczą. Gastronomia jako zawód staje się coraz bardziej popularna. W szkole, w której uczę, ten kierunek jest oblegany - dodaje Remigiusz Rączka.


Projekt "Wesołe Przedszkole", w ramach którego odbyły się zajęcia z popularnym kucharzem, jest realizowany w mszańskiej placówce od ub. roku i współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego "Kapitał Ludzki".

 

GALERIA ZDJĘĆ   TUTAJ

 

 


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie