A- A A+

"Międzyklasowy Turniej Sienkiewiczowski" w ZS w Gogołowej

Z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół w Gogołowej odbył się Międzyklasowy Turniej Sienkiewiczowski. Dlaczego to właśnie Sienkiewicz stał się obiektem naszego zainteresowania? Ponieważ rok 2016 jest Rokiem Henryka Sienkiewicza.

W turnieju udział wzięły 2 - osobowe drużyny z każdej klasy. Całość odbyła się na zasadzie gry planszowej. Każda drużyna miała swój pionek i za pomocą kostki do gry losowała, na którym polu się zatrzyma. Numer pola oznaczał numer pytania, na który drużyna musiała odpowiedzieć. Ale nie było koniecznym mieć odpowiedzi w głowie. Można było je znaleźć w bibliotece lub na terenie całej szkoły. To poszukiwanie miało formę gry terenowej, podczas której uczniowie, przemierzając na czas korytarze szkoły szukali informacji o naszym wybitnym pisarzu na wcześniej przygotowanej wystawie i gazetkach z informacjami o bohaterze turnieju. Drużyna, która najszybciej pokonała całą planszę i doszła do mety wygrała.

Uczniowie bawili się doskonale, a najlepiej spisali się chłopcy z klasy II b. Nad całością czuwały pedagog szkolny Weronika Konieczny oraz organizator turnieju nauczyciel bibliotekarz Marzena Wawrzyczek.

Taka forma nauki to doskonały sposób powtórzenia wiadomości. Uczniowie aktywne włączyli się w ogólnopolskie obchody Roku Sienkiewicza ogłoszone przez Sejm RP i w ciekawy sposób poznali bliżej sylwetkę pierwszego polskiego noblisty literackiego.

Przed nami jeszcze wiele wspaniałych inicjatyw. Już 10 czerwca zapraszamy na ogólnopolską akcję masowego czytania, kiedy to będziemy ustanawiali rekord czytania w jednym momencie. Całość odbędzie się pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”.

  • gra_terenowa_w_gogolowej_01
  • gra_terenowa_w_gogolowej_02
  • gra_terenowa_w_gogolowej_03
  • gra_terenowa_w_gogolowej_04
  • gra_terenowa_w_gogolowej_05
  • gra_terenowa_w_gogolowej_06
  • gra_terenowa_w_gogolowej_07

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie