A- A A+

Wizyta policjanta i Sznupka w Gminnym Przedszkolu w Mszanie

Dnia 07 listopada 2017 r. do naszego przedszkola przybył bardzo ważny, zaproszony gość – pan policjant z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl.

Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych i bardzo  ważnych rzeczy. Kwestią bardzo istotną była informacja dotycząca bezpiecznego korzystania z ruchu drogowego - okazało się, że dzieci bardzo dużo wiedzą na ten temat. Urozmaiceniem prelekcji prowadzonej przez Pana Policjanta była prezentacja multimedialna, która bardzo zaciekawiła małych słuchaczy.

Podczas wtorkowego spotkania przedszkolaki dowiedziały się również jak ważna, odpowiedzialna i zarazem niebezpieczna jest praca policjanta. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pan Policjant przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze a także zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Kiedy nadszedł czas pożegnania na przedszkolaki czekała kolejna niespodzianka. Nasz wyjątkowy gość nie przybył do przedszkola sam...towarzyszył mu Sznupek- pies, który od tej pory ma się wszystkim przedszkolakom kojarzyć z bezpieczeństwem.

Pojawienie się kolejnego gościa, wywołało entuzjazm wśród najmłodszych. Trwała dyskusja dotycząca różnych tematów; odważniejsze dzieci mogły dotknąć Sznupka i przekonać się, kto tak naprawdę ukrywa się w środku. Ich ciekawość w tym względzie nie została jednak zaspokojona i pozostało to tajemnicą.

Na zakończenie spotkania, dzieci otrzymały od Pana Policjanta i Sznupka na pamiątkę odblaskowe gadżety. Po tym spotkaniu na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą.

 

  • spotkanie_z_sznupkiem_01
  • spotkanie_z_sznupkiem_02
  • spotkanie_z_sznupkiem_03
  • spotkanie_z_sznupkiem_04
  • spotkanie_z_sznupkiem_05
  • spotkanie_z_sznupkiem_06

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie