A- A A+

Ferie 2019 z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Rekreacji - zobacz ofertę

Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie ma ciekawą i bogata ofertę na ferie. Zapisy na wycieczki odbywają się: w Ośrodku Kultury w Mszanie (tel. 32 472 00 76) i w Ośrodku Kultury w Połomi (tel. 32 476 04 15).

 

Udział w zajęciach stałych (bezpłatnych) organizowanych w trzech ośrodkach kultury (11,13,18 i 22 lutego) jest możliwy jedynie po wcześniejszym zapisaniu dziecka przez rodzica lub opiekuna prawnego. Konieczne jest również potwierdzenie zapoznania się z regulaminem zajęć.

A oto oferta:


TYDZIEŃ I
11 lutego (poniedziałek) ZAJĘCIA W OŚRODKACH KULTURY:

Ośrodek Kultury w Mszanie - BAJKOWA CERAMIKA – warsztaty ceramiczne dla dzieci i młodzieży, ugniatanie i lepienie gliny, poznawanie technik i narzędzi, zdobienie. W ten sposób powstaną m.in. bajkowe zwierzęta, gliniane duchy, smoki i potwory, zabawki, figurki bajkowych postaci czy biżuteria. Zajęcia poprowadzi Anna Kokot.

Ośrodek Kultury w Gogołowej – WARSZTATY PLASTYCZNE I SENSORYCZNE
EBRU – malowanie na wodzie, ARTYSTA W KUCHNI– czyli do czego można wykorzystać mąkę poza pieczeniem ciasta. Przepisy na piankolinę i ciastolinę. PROJEKTANCI W AKCJI – tworzymy własne wzory na koszulkach lub torbach. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Pietrzok.

Ośrodek Kultury w Połomi – „5 MINUTES CRAFTS”, czyli „Zrób to sam i się pochwal”
Wykonywanie praktycznych ozdób, przedmiotów codziennego użytku, zabawek itp. przy zastosowaniu m.in. papieru, wosku i innych materiałów. Warsztaty i pokaz. Zajęcia poprowadzi Aleksandra Wita.


12 lutego (wtorek) – ZIMOWY PLAC ZABAW W WIŚLE
Zabawy na stoku przygotowanym dla dzieci niejeżdżących na nartach. Możliwość zabrania ze sobą sanek (wyłącznie plastikowych) i jabłuszek do zjeżdżania. Karuzela ze śnieżnymi pontonami. Ponadto górka do zjeżdżania na sankach ze specjalnym przenośnikiem taśmowym, dzięki któremu bez wspinania dzieci dostaną się na szczyt górki. Posiłek: filet z kurczaka, frytki, surówka, herbata. Wyjazd 8.30, powrót ok. 16.00. Koszt 40 zł dzieci, 60 zł dorośli. W cenie przejazd, ubezpieczenie, bilet wstępu, posiłek.
http://www.stokstacjanarciarska.pl/dzieci


13 lutego (środa) - ZAJĘCIA W OŚRODKACH KULTURY

Ośrodek Kultury w Mszanie – WEŹ TO NA LOGIKĘ
Zabaw zespołowe, puzzle, gry planszowe. Dla tych, którzy lubią wyzwania w pojedynkę nie zabraknie atrakcyjnych, nieco bardziej skomplikowanych układanek logicznych. Zajęcia prowadzi Anna Kokot.

Ośrodek Kultury w Gogołowej - TANIEC I TEATR, CZYLI RUCH LUBIMY I W NIEGO SIĘ BAWIMY! Zabawy taneczne z wykorzystaniem rekwizytów (np. hula hop, wstążki do tańca), tańce w kole i nauka mini choreografii, gry i zabawy ruchowe, podczas których dzieci budują świadomość ciała i przestrzeni, zabawy z chustą animacyjną i tunelem animacyjnym, teatr kamishibai. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Pietrzok.

Ośrodek Kultury w Połomi – CZAS NA WALENTYKI
Przygotowujemy się do Walentynek. Jak świetnie się bawić i sprawić innym niespodziankę. Przygotowywanie „zakochanych upominków”. Zabawa z elementami teatru i tańca. Zajęcia poprowadzi Renata Sobik.


14 lutego (czwartek) – WYJAZD DO KINA
Kino w Jastrzębiu-Zdroju, nowość - film pt. „Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru”. bilety: 10 zł dzieci, 15 zł dorośli. Wyjazd godz. 9.45, powrót ok. 13.30.
https://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1+polski-48855


15 lutego (piątek) – CENTRALNE MUZEUM POŻARNICTWA W MYSŁOWICACH
Największa tego typu placówka w Polsce i jedna z największych w Europie. Muzealne zbiory liczą ponad 4 tysiące eksponatów. Najciekawsze z nich wyeksponowano, ujmując w działy tematyczne. Można zobaczyć m.in. zabytkowe wozy strażackie i sprzęt pożarniczy sprzed lat, a nawet wieków. Koszt 25 zł od osoby. Wyjazd godz. 8.00, powrót ok. 14.00. W drodze powrotnej McDonald.
http://cmp-muzeum.pl/


TYDZIEŃ II
18 lutego (poniedziałek) - ZAJĘCIA W OŚRODKACH KULTURY

Ośrodek Kultury w Mszanie - SENSOPLASTYKA
Wszechstronne zajęcia rozwojowe dla dzieci z wykorzystaniem bezpiecznych produktów spożywczych. Co można zrobić z tego co mama kupuje w spożywczym. Zaskakujące warsztaty i nie tylko. Zajęcia poprowadzi terapeutka zajęciowa Martyna Soroczyńska.

Ośrodek Kultury w Gogołowej - LATAJĄCY DYWAN
Multisensoryczne warsztat dla dzieci. Podróż w egzotyczne części świata. Odwiedzimy także Japonię, a nawet kosmos. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Pietrzok

Ośrodek Kultury w Połomi - BAJKOWA CERAMIKA
Warsztaty ceramiczne dla dzieci i młodzieży, ugniatanie i lepienie gliny, poznawanie technik i narzędzi, zdobienie. W ten sposób powstaną m.in. bajkowe zwierzęta, gliniane duchy, smoki i potwory, zabawki, figurki bajkowych postaci czy biżuteria. Zajęcia poprowadzi Anna Kokot.


19 lutego (wtorek) – MUZEUM HISTORII KOMPUTERÓW I INFORMATYKI W KATOWICACH
Niebywała podróż w czasie - ekspozycja przeniesie nas w czasie o ponad 40 lat w przeszłość. Ten okres w Informatyce to kilka wieków w Architekturze. W magazynie muzealnym zgromadzono ponad 3900 eksponatów, z czego na ekspozycji jest już ponad 550 komputerów. Koszt 35 zł od osoby. Wyjazd 8.45, powrót ok. 14.30. W drodze powrotnej McDonald.
http://www.muzeumkomputerow.edu.pl/


20 lutego (środa) – KULIG DLA DZIECI W BRENNEJ
Wyjazd godz. 9.00, koszt 45 zł od osoby (kiełbaska, chleb, herbata). Posiłek w karczmie „Na Kamieńcu” – możliwość dokupienia innego posiłku na miejscu według menu.


21 lutego (czwartek) - WYJAZD DO TEARU MIEJSKIEGO W GLIWICACH
Zapraszamy na spektakl pt. „Niezwykły lot pilota Pirxa”. Koszt 25 zł od osoby. Wyjazd 8.15, powrót ok. 14.00. W drodze powrotnej McDonald.
https://teatr.gliwice.pl/wydarzenie/niezwykly-lot-pilota-pirxa/


22 lutego (piątek) - ZAJĘCIA W OŚRODKACH KULTURY

Ośrodek Kultury w Mszanie – WARSZTATY MŁODEGO FILMOWCA
Uczestnicy poznają wszelkie tajniki związane z tworzeniem filmu. Zaczniemy oczywiście od pomysłów i tworzenia scenariusza, przejdziemy przez etap opracowywania scenopisu i podziału obowiązków na planie filmowym, aż do wyboru narzędzi do pracy (np. telefon, aparat, kamera cyfrowa), przygotowania scenografii, procesu filmowania i wreszcie do postprodukcji. Drobny poczęstunek. Zajęcia prowadzi Anna Kokot.

Ośrodek Kultury w Gogołowej - BAL KARNAWAŁOWY
ZACZAROWANY LAS – zabawa taneczna, gry i konkursy, zamykanie dzieci w bańce i inne pomysłowe recepty na dobra zabawę. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Pietrzok.

Ośrodek Kultury w Połomi – OGNISKO I ZABAWY NA ŚNIEGU
Zajęcia na świeżym powietrzu, podchody, ognisko i zabawy na śniegu przy altanie sołeckiej w Połomi. Wariant drugi (nieodpowiednia pogoda) zajęcia artystyczne w budynku Ośrodka Kultury. Drobny poczęstunek. Zajęcia prowadzi Agata Wrożyna-Juszczak i Renata Sobik.

 


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie