A- A A+
Projekty unijne

Piknik Charytatywny "Wspólnie dla Tymka" - okażmy wielkie serca

26 maja o godz. 16.00 w Parku Aktywnej Reekreacji w Mszanie odbędzie się piknik charytatywny, podczas którego można będzie wesprzeć chorego Tymka.

W programie imprezy zabawy dla dzieci i całych rodzin, konkursy z nagrodami, stoiska gastronomiczne, loteria fantowa, mnóstwo niespodzianek i oczywiście dobra muzyka. Zagra „Silesian Brass Quartet”.


Tymoteusz ma 3 lata. Cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), typu I. Jest to choroba, która powoduje postępujące upośledzenie mięśni. W ciężkich przypadkach prowadzi do śmierci.

Pierwsze 4 miesiące życia Tymek spędził w szpitalach. Karmiony jest sondą, oddycha za niego respirator. Pomóc może intensywna rehabilitacja oraz specjalistyczny sprzęt, ponieważ Tymek nie może być poddany terapii Nusinersenem (pierwszym lekiem na tą nieuleczalną do tej pory chorobę), ze względu na występujące przeciwwskazania medyczne.

Tymek dzielnie ćwiczy podczas specjalistycznych rehabilitacji z fizjoterapeutami oraz pracuje z kilkoma innymi terapeutami, którzy dbają by rozwijał się najlepiej, jak to możliwe.


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie