A- A A+

W maju i czerwcu mnóstwo ciekawych wydarzeń w Gminie Mszana

W maju i czerwcu w Gminie Mszana zaplanowaliśmy wiele ciekawych wydarzeń, aby każdy znalazł dla siebie coś ciekawego.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

 

Wieczór poetycki
Spotkanie odbędzie się 23 maja o godz. 17.30 w Ośrodku Kultury w Mszanie. Głównymi bohaterami wieczoru będą poeci: Henryk Pasterny i Andrzej Ślakowski. Pierwszy z panów w maju 2016 roku wydał debiutancki tomik poezji: „Zaś TUKEJ Znów TUTAJ”. Andrzej Ślakowski z kolei to członek Jastrzębskiej Grupy Poetyckiej Poetów 11. W swoich wierszach skupia się głównie na tematyce religijnej.
Więcej: tutaj


Wycieczka dla niepełnosprawnych na Równicę
Caritas Archidiecezji Katowickiej, Ośrodek Św. Hiacynta i Franciszek w Wodzisławiu Śląskim - Ośrodek Wsparcia w Połomi zaprasza na wycieczkę organizowaną dla niepełnosprawnych mieszkańców gminy Mszana oraz ich rodzin. 23 maja, cel: Ustroń Równica.
Więcej: tutaj


VI Gminny Rajd Rowerowy
GOKiR zaprasza do udziału w rodzinnym rajdzie rowerowym, który odbędzie się w sobotę 25 maja. Start o godz. 9.00 przy Ośrodku Kultury w Mszanie, meta: Słoneczna Wyspa w Marklowicach. Trasa liczy ok. 25 km. Wpisowe: 15 zł dorośli, 10 zł dzieci i młodzież. Dla uczestników koszulka i poczęstunek. Zapisy do 21 maja w ośrodkach kultury.
Więcej: tutaj


Piknik Charytatywny – Wspólnie dla Tymka
Zapraszamy do Parku Aktywnej Rekreacji w Mszanie – niedziela 26 maja, godz. 16.00. W programie imprezy zabawy dla dzieci i całych rodzin, konkursy z nagrodami, stoiska gastronomiczne, loteria fantowa, mnóstwo niespodzianek i oczywiście dobra muzyka. Zagra „Silesian Brass Quartet”.
Więcej: tutaj


V Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych
W niedzielę 26 maja GOKiR Mszana zaprasza na boisko w Gogołowej, gdzie zaprezentują się najpiękniejsze czworonogi. Wystawa organizowana jest przez Związek Hodowców Psów Rasowych pod patronatem międzynarodowej organizacji kynologicznej United kennel Clubs International e.V. z prawem przyznania certyfikatu UKCIB na międzynarodowego championa piękności. Partnerem imprezy jest GOKiR Mszana. Przyjmowanie psów od godz. 9.00. Początek – ocena psów w ringach o godz. 10.00.
Więcej: tutaj


Wyścig kolarski o Puchar Wójta
Gminny Ośrodek Sportu w Mszanie wraz z Ludowym Klubem Kolarskim FUJI GOS Mszana zapraszają do wspólnego kibicowania w II wyścigu kolarskim o Puchar Wójta Gminy Mszana połączonym z Szosowymi Mistrzostwami Śląska ze Startu Wspólnego. Zawody odbędą się 26 maja 2019 r. w Połomi (ul. Centralna 75 a, ulicami: Folwark, Centralna, Przyległa). Zapisy w dniu wyścigu od godz. 11:00 do 12:15. Prawo startu mają zawodnicy posiadający licencję kolarską i ważne badania lekarskie. Zawody odbędą się w kategoriach: żakini, żak, młodziczka, młodzik, juniorka młodsza, juniorka.
Więcej: tutaj


Gigantyczny Dzień Dziecka
GOKiR Mszana oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Morawskie Wrota zapraszają na wyjątkowy plac zabaw, który stanie 1 czerwca na boisku sportowym w Gogołowej. Pojawią się m.in. dwa tory po 60 metrów każdy z drabinkami i zjeżdżalniami o wysokości ponad 5 metrów. Będzie można również skoczyć bezpiecznie z wieży o wysokości prawie 7 metrów, a także rywalizować w konkurencji sprawnościowej pn. „Strzała Zeusa”. Dla nieco młodszych przygotowaliśmy gigantyczny tor przeszkód „Potwory i Spółka”, w którym czeka dzieci mnóstwo wspaniałej zabawy. Można skorzystać z dwóch dużych zjeżdżalni i ścigać się z kolegą lub koleżanką. Ponad 20 metrów długości i 12 metrów szerokości daje nam około 250 m2 super zabawy. Ponadto proponujemy stoiska tematyczne dla najmłodszych. Początek zabawy o godz. 12.00. Zakończenie ok. 20.00. Wstęp bezpłatny.
Więcej: tutaj


Festiwal Kolorów i koncert Tabu

X Śląski Maraton Rowerowy


W niedzielę, 16 czerwca, Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie organizuje Festiwal Kolorów i koncert zespołu Tabu. Wszystko odbędzie się przy scenie plenerowej obok Ośrodka Kultury w Mszanie (ul. Mickiewicza 92). Początek o godz. 17.00. Impreza będzie zakończeniem Śląskiego Maratonu Rowerowego.

Więcej: tutaj

Jubileuszowy, X ŚMR odbędzie się w dniach 15-16 czerwca. Zawodnicy zmierzą się z dystansami: od 50 km do 750 km. Zasadą jest pokonanie trasy w ciągu 24 godzin. Współorganizatorem maratonu jest Stowarzyszenie Promocji Aktywnego Wypoczynku. Szczegóły: http://maratonmszana.hw7.pl/

 


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie