A- A A+
Projekty unijne

Nowy rozkład jazdy MZK - więcej autobusów w gminie

Zmiana rozkładu jazdy MZK to nowe połączenia w naszej gminie i lepsze dostosowanie kursów do potrzeb mieszkańców.

Po blisko 20 latach Międzygminny Związek Komunikacyjny zmienia rozkład jazdy w Jastrzębiu-Zdroju i gminach ościennych. To ważna informacja dla mieszkańców gminy Mszana. Od września pojawią się m.in. nowe oznaczenia linii i kolorystyka odpowiadająca konkretnej strefie przepływu pasażerów.

 

Dojazd do szkoły 
Prace nad nowym rozkładem jazdy trwały pół roku. Zaangażował się w nie także Mirosław Szymanek, wójt gminy Mszana, który pełni m.in. funkcję członka Zarządu MZK. Na jego wniosek od września uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa W-12, która połączy trzy sołectwa gminy Mszana. Autobus wyruszy z wodzisławskiego dworca, przejedzie przez Połomię, Gogołową i Mszanę do Osiedla 1 Maja na Wilchwach. Autobus kursować będzie dwa razy dziennie, w dni robocze w godzinach przedpołudniowych.
Ponadto dotychczasowa linia 104 (od września S-17) zostanie wydłużona do przystanku Połomia Dolanek. Takie rozwiązanie umożliwi dojazd i powrotu dzieci z Dolanku do Szkoły w Połomi. Na linii 130 (W-11) nastąpi z kolei przesunięcie kursów, które umożliwią dojazd dzieci od strony Folwarku do Szkoły w Połomi. 

Linia 132 (zarówno oznaczenie jak i przebieg trasy) nie ulega zmianie. Autobus przejedzie z Jastrzębia m.in. ul. 1 Maja przy Urzędzie Gminy przez Wilchwy do Dworca Autobusowego w Wodzisławiu.

Taniej do Wodzisławia i Rybnika
Jak już informowaliśmy powstaje linia W-10 (połączenie linii: E-3 i 131). Zmiana spowoduje znacznie tańsze przejazdy do Wodzisławia i Rybnika. Mimo, iż bilet na linii ekspresowej kosztował prawie dwa razy więcej, czas przejazdu różnił się zaledwie o 6 minut (62 minuty na linii 131 i 56 minut na linii E-3). Zdecydowano o wprowadzeniu jednej linii utrzymując niższą stawkę za przejazd. Tak więc do Rybnika dojedziemy za 4 zł i 20 groszy, a nie jak obecnie za 7,60 zł (e-bilet) i 8,40 (bilet u kierowcy). Tym samym zmienia się cennik biletów MZK.

Więcej informacji o zmianie rozkładu jazdy: http://mzkjastrzebie.com/komunikat/394

nmzk2mzk3mzk4mzk5mzk6Mapka132mzk7


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie