A- A A+
Projekty unijne

Mieszkańcy, uważajcie na fałszywe telefony - oszuści chcą wyłudzić pieniądze!

Otrzymaliśmy dziś od mieszkańców Połomi informacje o podejrzanych telefonach, w sprawie rzekomych wypadków ich bliskich. Z nieznanego numeru ktoś dzwoni głównie na telefony stacjonarne i informuje np., że ktoś z rodziny potrącił śmiertelnie na pasach pieszego i potrzebne mu są natychmiast pieniądze.


Okazuje się, że takie przypadki zanotowano w całym powiecie. Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim wydała ostrzeżenie:
Oszuści podający się za krewnych i usiłujący pod byle pretekstem wyłudzić pieniądze od starszych osób znów dali o sobie znać. Dlatego ponownie apelujemy do Państwa - bądźcie ostrożni, gdy nagle zadzwoni krewny i poprosi o pilną pożyczkę! Nie przekazujcie żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy osobie pośredniczącej!


Tylko wczoraj sprawcy próbowali naciągnąć na pożyczkę pieniędzy aż kilkanaście mieszkańców naszego powiatu. Oszuści dzwonili na numery stacjonarne mieszkańców Połomi, Czyżowic, Syryni czy Gorzyc i w rozmowie telefonicznej podawali się za krewnych, którzy mieli wypadek samochodowy i potrzebują pilnie pieniędzy. Na szczęście nasi mieszkańcy wykazali się dużą czujnością. Tym razem nikt nie dał się nabrać i nie stracił pieniędzy, a kwoty jakie żądali oszuści były niemałe. Od 74-letniej mieszkanki Czyżowic sprawca usiłować wyłudzić 200 tys. zł podając się za członka rodziny, który spowodował wypadek samochodowy, w którym śmierć poniosła jedna osoba.


Każdy, kto zetknie się z podobnym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numer: 997 lub 112. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie policji przyczyni się do zatrzymania oszustów i przerwania ich przestępczej działalności.


Policjanci ostrzegają po raz kolejny – nie dajcie się "złowić" oszustom. Bądźcie czujni i porozmawiajcie ze swoimi krewnymi. Ostrzeżcie szczególnie osoby starsze i samotnie zamieszkujące, to one najczęściej padają ofiarą oszustów.


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie