A- A A+
Projekty unijne

Dodatkowe kursy na 13 liniach - korekta rozkładu jazdy MZK od poniedziałku

Zmiana rozkładu jazdy wprowadzona przez MZK 1 września to modyfikacja około 4 tysięcy kursów tygodniowo i pierwsze od 20 lat tak duże i odważne przedsięwzięcie.

Wszystko po to, by rozkład jazdy autobusów był bardziej przejrzysty i dostosowany do potrzeb podróżnych. – Drugim etapem projektu reorganizacji komunikacji było zweryfikowanie tych propozycji przez pasażerów. Dlatego też zachęciliśmy ich do składania wniosków. Wiele z propozycji było bardzo pomocnych i znalazło swoje odzwierciedlenie w korekcje rozkładu jazdy, która wejdzie w życie 21 października – wyjaśnia Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK Jastrzębie.

W dni robocze na 10 liniach pojawi się 26 dodatkowych kursów. Chodzi głównie o usprawnienie dojazdu do Zebrzydowic, Żor, Rybnika przez Wodzisław, w kierunku dzielnicy Moszczenica, a także do Bzia przez Ruptawę. Przybędzie także kursów do kopalń: Borynia i Zofiówka, natomiast dojazd do kopalni Pniówek ulegnie znacznej poprawie po zakończeniu remontu ulicy Kruczej w Pawłowicach. Z linii R10 wyodrębniono linię R11 z Jastrzębia do głównego skrzyżowania w Zebrzydowicach, natomiast linia R10 będzie kursować nieco dalej – do Dworca PKP w Zebrzydowicach. Do tej pory obie trasy obsługiwała jedna linia, co mogło wprowadzać pasażerów w błąd.


Wzmocniona zostanie także komunikacja weekendowa, głównie na trasie do Rybnika przez Wodzisław (linia W10) i w kierunku Szotkowic przez Moszczenicę (M10). W soboty na liniach MZK przybędzie 9 kursów, natomiast w niedzielę 8.


Zapewnienie komunikacji wszystkim pasażerom, którzy wnioskowali o to do MZK Jastrzębie jest niemożliwe. Pojedyncze wnioski, które nie przekładały się na interes większej liczy pasażerów, nie były uwzględnione.


Rozkład jazdy jest dostępny na stronie internetowej MZK Jastrzębie od północy z czwartku na piątek 18 października. Zmiany pojawią się oczywiście także na tablicach przystankowych.

 

 

 


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie