A- A A+
Projekty unijne

Odcinek ul. Wodzisławskiej w Mszanie zamknięty dla ruchu ogólnego od końca listopada

W czwartek, 31 października, władze Gminy Mszana spotkały się z Z-cą dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach oraz przedstawicielami firmy Strabag w sprawie remontu DW 933 na odcinku ulicy Wodzisławskiej w Mszanie.

Wbrew wcześniejszym nieoficjalnym informacjom, droga nie zostanie zamknięta już w pierwszej połowie listopada. Utrudnienia dla kierowców pojawią się na przełomie listopada i grudnia - zamknięty dla ruchu ogólnego zostanie 2,3-kilometrowy odcinek ulicy, od wyjazdu z autostrady w kierunku Wodzisławia, do stacji Orlen.


Droga będzie jednak udostępniona dla autobusów, poruszać się po niej będą mogli mieszkańcy dojeżdżający do posesji, dojazd będzie też do siedzib przedsiębiorców i do lokali gastronomicznych na tym odcinku (mogą się jednak pojawić chwilowe utrudnienia w ruchu).


Główny objazd w kierunku Wodzisławia zostanie poprowadzony przez Świerklany. Informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu będą udostępniane na stronach internetowych i na facebooku. Ten odcinek DW 933 będzie zamknięty prawdopodobnie do sierpnia 2020 r.


DW 933 jest przebudowywana także na odcinku od skrzyżowania DW 933 z DK 81 w Pawłowicach w kierunku Pszczyny na odcinku 3 km. Koszty przebudowy obydwu odcinków wyniosą 240 mln zł. Inwestycję finansuje samorząd województwa śląskiego (w tym ponad 140 mln zł dofinansowania z funduszy UE). Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Wykonawcą robót jest firma Strabag. Zakres przebudowy obejmuje m.in.: całkowitą wymianę konstrukcji jezdni, ujednolicenie szerokości drogi, przebudowę lub budowę ciągów pieszo-rowerowych, zjazdów, zatok autobusowych, skrzyżowań, zastosowania nowych sygnalizacji świetlnych, wykonanie ekranów akustycznych, zastosowanie nawierzchni o zmniejszonej emisji hałasu, przebudowę istniejących obiektów mostowych, budowę chodników oraz dróg rowerowych.

 

Zobacz filmik z przelotu nad trasą:

 

Aktualne informacje o przebudowie DW 933 pod poniższym linkiem:

http://przebudowa-dw933.pl/?fbclid=IwAR2nY3hbPyK12rjkuc7UEVRvl7mQQDsJLXPErY02vBBBXJQlb1hgdlBYasI


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie