A- A A+
Projekty unijne

Nasza biblioteka w gronie finalistów akcji „Przerwa na wspólne czytanie”

Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie znalazła się na 107 miejscu w gronie bibliotek z całej Polski, na które oddano najwięcej głosów w akcji Kinder „Przerwa na wspólne czytanie”.


Akcja miała na celu promocję wspólnego czytania przez dzieci i rodziców. To najpiękniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu, bo nic tak nie uczy empatii, nie rozwija wyobraźni i nie mówi „kocham Cię”, jak książka przeczytana razem.


Teraz czekamy, aż Organizator dokona ostatecznego podliczenia i zatwierdzenia głosów oddanych na poszczególne Biblioteki. Podliczenie głosów powinno nastąpić do 15 listopada 2019 r. - mówi Eliza Sicińska-Hajska, dyrektor GBP. – Dopiero potem ogłoszone zostaną oficjalne wyniki.


Na naszą bibliotekę oddano 3.667 głosów, zajęliśmy 107 miejsce w Polsce. To znakomity wynik, pokonaliśmy dużo większe biblioteki, a na Śląsku zajęliśmy 3 miejsce po bibliotece w Radlinie i w Pyskowicach. Ciekawostką jest, że 106 miejsce zajęła Miejska Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej. Być może mieszkańcy naszej gminy głosowali na tę właśnie bibliotekę? - śmieją się pracownicy naszej biblioteki.


- Jeśli Organizator zatwierdzi nasz wynik, to w grudniu otrzymamy w ramach nagrody książki o wartości 300 złotych i 2 pufy do wspólnego czytania.
Dziękuję bardzo wszystkim mieszkańcom gminy za oddane głosy. Szczególnie dziękuję tym osobom, które nie tylko codziennie głosowały, ale i dopingowały do tego innych oraz udostępniały nasze informacje o akcji. Jesteście po prostu wspaniali! – mówi dyrektor biblioteki.


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie