A- A A+
Projekty unijne

Od 9 stycznia zmiana organizacji ruchu na dużym odcinku ul. Wodzisławskiej w Mszanie

W związku z realizacją zadania “Przebudowa drogi wojewódzkiej DW 933”, wykonawca robót drogowych, firma Strabag, poinformowała, że 9 stycznia 2020 r. planowane jest wprowadzenie zmienionej organizacji ruchu.

Wzdłuż ulicy Wodzisławskiej na terenie Gminy Mszana już pojawiły się tablice informujące o zamknięciu dla ruchu odcinka od zjazdu z autostrady do skrzyżowania z ul. Św. Wawrzyńca (przy stacji Orlen).


Zakaz nie będzie dotyczył autobusów oraz dojazdu do posesji mieszkalnych i przedsiębiorstw na ul. Polnej, Zielonej, Dębowej, Ładnej, Sosnowej, ul. Wodzisławskiej pomiędzy ul. Św. Wawrzyńca i autostradą A1. Prace na tym odcinku mają potrwać do sierpnia 2020 roku.


Przebudowa DW 933 jest niezbędna i od wielu lat oczekiwana. Odcinek I na terenie gmin Wodzisław Śląski i Mszana obejmuje w całości odcinek na terenie zabudowanym. Istniejące tu koleiny, które przenoszą drgania na budynki, brak nowoczesnych skrzyżowań i chodników powoduje, że droga jest niebezpieczna i uciążliwa. W ramach przebudowy na niebezpiecznym skrzyżowaniu dróg wojewódzkich DW 933 /ul. Wodzisławska/ i DW 930 /ul. Wolności/ zostanie wybudowane rondo, a wzdłuż całej drogi po obu stronach powstaną chodniki i ścieżki rowerowe.

 

Przebudowa DW 933 jest inwestycją wojewódzką. Informacje o postępie prac tutaj.

 

  • wodzislawska_objazd_01
  • wodzislawska_objazd_02
  • wodzislawska_objazd_03

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie