A- A A+
Projekty unijne

Weszła w życie uchwała Rady Gminy Mszana przyznająca ulgi przedsiębiorcom

Z dniem 17 czerwca br. weszła w życie Uchwała Nr XX/142/2020 Rady Gminy Mszana z dnia 16 czerwca 2020 r. w sprawie zmiany uchwały Nr XIX/137/2020 Rady Gminy Mszana z dnia 28 maja 2020 r. w sprawie wprowadzenia za część roku 2020, zwolnienia z podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, grupom przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.


Oznacza to, że przedsięborcy z terenu Gminy Mszana, którzy nie mogli prowadzić działalności w trakcie obowiżywania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, mogą ubiegać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości.


W ten sposób gmina chce wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, których firmy zostały zamknięte na mocy rządowego zakazu.


Możliwość wprowadzenia zwolnień od podatku od nieruchomości daje radom gmin art. 15p ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (DZ.U. z 2020 r., poz. 374 i 568).


Zapisy uchwały Rady Gminy Mszana przewidują zwolnić z podatku od nieruchomości za okres kwiecień i maj 2020 roku grunty, budynki i budowle lub ich części związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Warunkiem skorzystania z ulgi będzie nieposiadanie zaległości w podatku od nieruchomości na koniec 2019 roku.


Szczegółowych informacji udziela Referat Finansów i Budżetu UG w Mszanie, tel. 32/475 97 65.


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie