A- A A+
Projekty unijne

Gmina Mszana otrzymała promesę na 1,1 mln zł z Funduszu Inwestycji Samorządowych

Symboliczny czek na kwotę 1.146.106 zł odebrał wczoraj z rąk poseł Teresy Glenc wójt Gminy Mszana Mirosław Szymanek. W Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. parlamentarzyści przekazali promesy na środki z Funduszu Inwestycji Samorządowych.


Fundusz ten to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln. Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów wynikają z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne.


Środki będzie można wykorzystać na zadania inwestycyjne, a także inne niezbędne lokalnie działania. Warunkiem uzyskania wsparcia będzie kierowanie do premiera, za pośrednictwem wojewodów, elektronicznych wniosków.


– Fundusz Inwestycji Samorządowych to prawdziwa tarcza dla samorządów. W skali kraju to pokaźna kwota, bo aż 6 mld złotych. Programu wsparcia dla samorządów w naszym kraju w takiej skali jeszcze nie było. Dla gmin i powiatów. Dla tych małych i dla tych dużych. Zrównoważony rozwój będzie zachowany – powiedziała poseł Teresa Glenc.


Poseł Adam Gawęda dodał, że środki z funduszu będzie można traktować również jako wkład własny w innych programach. Pierwsze transze przelewów mają zaś trafić do samorządów już we wrześniu, po rozpatrzeniu wniosków przez wojewodę. Senator Ewa Gawęda doprecyzowała, że pieniądze będzie można wykorzystać do roku 2022.


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie