A- A A+
Projekty unijne

Lato 2020 - Bezpieczne wakacje z GOKiR, GOS i Biblioteką. Sprawdź ofertę!

Tegoroczne wakacje, mimo panującej pandemii, mogą być bardzo udane. Placówki Gminy Mszana w swoich bogatych ofertach na lato zadbały zarówno o wiele atrakcji, jak i o bezpieczeństwo. Wiele projektów wsparła darowizną Fundacja JSW. Zapraszamy!

 

WAKACJE Z GOKIR MSZANA

W ramach akcji „Wakacje z Fundacją JSW – Zarażamy Kulturą” GOKiR Mszana proponuje na lipiec i sierpień mnóstwo ciekawych imprez i wyjazdów. Tegoroczną ofertę wsparła Fundacja JSW, przekazując na projekt 22,5 tys. złotych. Wydarzenia objęte programem realizowane będą przy zachowaniu obowiązujących wytycznych epidemiologicznych. Uczestnik nieposiadający maseczki ochronnej otrzyma ją bezpłatnie od GOKiR Mszana.
Zapisy: Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie - tel. 32 472 00 76, Ośrodek Kultury w Połomi – tel. 32 476 04 15, Ośrodek Kultury w Gogołowej – tel. 607 343 300.
Regulamin akcji i jej szczegóły na: www.gokir-mszana.pl

LIPIEC:
- Park Linowy Leśna Przygoda w Radlinie – WYCIECZKA – 8 lipca, godz. 9.00. Program zabaw dla dzieci pod okiem profesjonalnych animatorów. Obiad. Koszt 10 zł.

- Letnie Warsztaty Artystyczne w Połomi – od 14 lipca. Każdy wtorek od 14 lipca do 18 sierpnia, godz. 9.30-13.00.
Zajęcia bezpłatne realizowane na Polanie Kultury stworzonej przy Ośrodku Kultury w Połomi. Tematy warsztatów to m.in. „Malujemy z natury”, „Szukamy Master Chefa Junior” – zajęcia kulinarne, „Malujemy ekologiczne torby”, Dawne śląskie zabawy podwórkowe, Animacje Teatralne, „Magia Muzyki” oraz Warsztaty rozwojowe. Drobny poczęstunek.

- Rajd rowerowy ścieżkami gminy Mszana – 15 lipca, godz. 10.00. Start przy Ośrodku Kultury w Mszanie, meta w Gogołowej.
Rajd organizowany bezpieczną trasą zakończony ogniskiem na terenie ośrodka Hipoterapia Galopek w Gogołowej. Ubezpieczenie i poczęstunek.

- Ustroń i Wisła – WYCIECZKA – 20 lipca, godz. 9.00. Wjazd kolejką linową na Czantorię, spacer na polanę widokową, gry i zabawy.
Przejazd do Wisły – rynek, czas na lody i mini warsztaty akustyczne w miejskim amfiteatrze. Koszt 15 zł, dorośli - tylko jako opiekunowie - 50 zł.

- Letni Talent Show w Połomi – 22 lipca, godz. 11.00. Teren Rekreacyjny przy boisku sportowym. Wstęp bezpłatny
Impreza będąca kontynuacją zakończonego konkursu wokalnego „Kwarantanna Music”, który odbył się w czerwcu online. Na scenie plenerowej wystąpią laureaci konkursu, a także wszystkie chętne dzieci, które przyjdą w tym dniu na imprezę. Komisja konkursowa to publiczność, która będzie oceniać wykonawców za pomocą specjalnie przygotowanych tabliczek. Charakter imprezy - piknikowy. Uczestnicy i publiczność zlokalizowani na dużej przestrzeni, na kocykach piknikowych czy ławostołach przygotowanych przez GOKiR.

SIERPIEŃ:
- Szlakiem kolei – WYCIECZKA – piątek 7 sierpnia, godz. 8.30:
- Kolejkowo Gliwice – największa makieta kolejowa w Polsce.
- Kolejka wąskotorowa w Rudach Raciborskich – przejażdżka.
Koszt 10 zł, dorośli - tylko jako opiekunowie - 45 zł

- Bąbelkowy piknik wakacyjny w Mszanie – 13 sierpnia, godz. 11.00. Park Aktywnej Rekreacji
W programie warsztaty mydlarskie, animacje, gry i zabawy w towarzystwie szczudlarzy. Drobny poczęstunek dla dzieci. Wstęp bezpłatny

- Góra Żar – WYCIECZKA – Międzybrodzie Żywieckie, 19 sierpnia, godz. 8.00
Spacer szlakiem na górę, gry i zabawy na świeżym powietrzu, obiad. Koszt 10 zł od osoby, dorośli - tylko jako opiekunowie - 45 zł

- Gigantyczny plac zabaw w Gogołowej – 22 sierpnia, godz. 12.00 – 22.00. Boisko sportowe w Gogołowej. Wstęp bezpłatny
Największe w Europie urządzenia dmuchane dla dzieci staną na boisku sportowym w Gogołowej.

- Laboratorium Pana Korka w Mszanie – 26 sierpnia, godz. 11.00. Amfiteatr przy Ośrodku Kultury w Mszanie. Wstęp bezpłatny
Doświadczenia i pokazy z dziedziny fizyki, chemii oraz przyrody zaprezentowane w atrakcyjnej formie. Muzyka, animacje, gry i zabawy.


WAKACJE NA SPORTOWO Z GOS MSZANA

1. W ramach oferty wakacyjnej Gminny Ośrodek Sportu planuje zorganizować dwa spływy kajakowe rzeką Ruda. To prawy dopływ Odry o długości 52,32 km. Źródło rzeki znajduje się w południowej części Żor, w pobliżu drogi prowadzącej do Jastrzębia Zdroju. Czas spływu jest wydłużony ze względu na meandry rzeki, przeszkody w postaci zwalonych drzew jak i zmienny stan wody. Spływ Rudą jest jednym z ciekawszych na Śląsku, gdyż rzeka Ruda to bardzo malowniczy szlak z niezliczoną ilością meandrów. Terminy spływów zostaną podane na stronie GOS.

2. 16.07 wyjazd do Parku w Dechę w Bielsku-Białej. Park w dechę to miejsce dla dzieci i dorosłych, które umożliwia spędzenie wolnego czasu w niebanalny sposób. To idealne miejsce na zabawę z rówieśnikami oraz rodziną. Park W DECHE to niezwykłe miejsce, gdzie dzieci stają się wielkimi odkrywcami, a dorośli ponownie odkrywają w sobie dzieci.

GOS planuje też zorganizować szereg gier, zabaw i turniejów na swoich obiektach:

1. 23.07 odbędą się walki łuczników, które z pewnością cieszyć się będzie wielkim zainteresowaniem, gdyż walka łuczników jest to unikalna gra łącząca elementy paintballa, łucznictwa oraz gry w dwa ognie.

2. 6.08 stanie Edukacyjne Miasteczko Ruchu Drogowego. Miasteczko to kompleks obiektów dla uczniów szkół podstawowych przeznaczonych do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia z zakresu ruchu pieszych oraz nauki jazdy na rowerze. Zajęcia
w miasteczku mają na celu przede wszystkim poprzez praktyczną edukację zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na drodze. W skład zestawów wchodzą takie elementy miasteczka ruchu drogowego jak: znaki drogowe, sygnalizacja świetlna, kolejowa oraz maty antypoślizgowe – drogi, ścieżki rowerowe, ronda. Wszystkie elementy zgodne są z ogólnymi dyrektywami odnośnie bezpieczeństwa. Uczestnicy będą mogli zobaczyć pokaz rowerowy oraz spróbować swoich sił na rowerowym torze sprawnościowym.

3. 20.08 odbędą się zawody jazdy na hulajnodze na s katepark znajdującym się na obiekcie sportowym w Gogołowej. Podczas zawodów planujemy zorganizować pokaz efektownej jazdy na hulajnodze, co na pewno ucieszy wielbicieli tego sportu.

4. Ponadto zorganizowany zostanie Turnieju Piłki Nożnej podczas którego odbędzie się pokaz Freestyle Football, co będzie wielką atrakcją dla uczestników. Dodatkowo planujemy zorganizować quiz wiedzy o sporcie, a do rozgrywek wykorzystane zostaną bramki do piłki nożnej, które zakupione zostały ze środków Fundacji JSW przy organizacji imprezy Mała Liga Mistrzów w Gminie Mszana.

5. Planowane są Rozgrywki Unihokeja, wzbogacone o walki w kulach sumo. Zestaw ten jest idealny do zabaw na świeżym powietrzu. Można się w tym owalnym stroju turlać, zderzać, bawić w walki zapaśnicze niczym prawdziwi zawodnicy sumo. Miękka, dmuchana osłona zamortyzuje wszelkie wstrząsy. Kupa śmiechu i super rozrywka gwarantowana.

6. Ostatnią z imprez będzie Turniej Koszykówki z piłeczką do tenisa ziemnego. Będzie to czymś nowym, z czego być może nieliczni mieli okazję skorzystać. Dodatkowo uczestnicy będą mogli skorzystać z gry ulicznej w klasy.


WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ - MULTIMEDIALNE PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7-14 lat na zajęcia wakacyjne pt. „Wakacje z Fundacją JSW – z biblioteką multimedialne podróże małe i duże”, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia 2020 r. Zajęcia są bezpłatne, jednak obowiązują zapisy i limity miejsc.


Miło nam poinformować, że znaleźliśmy się wśród zwycięzców konkursu zorganizowanego przez Fundację JSW, a dotyczącego organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży. Nasz projekt o wartości 12.860 zł zyskał uznanie organizatorów konkursu i dzięki temu możemy zaproponować zajęcia, jakich nie było jeszcze w naszej gminie. Fundacja JSW przeznaczy na ten cel darowiznę w wysokości 9.360 zł, a 3.500 zł będzie pochodziło ze środków własnych biblioteki – mówi Eliza Sicińska-Hajska, dyrektor biblioteki.


Zajęcia „Wakacje z Fundacją JSW – z biblioteką multimedialne podróże małe i duże” to cykl spotkań literacko-plastyczno-ruchowych o szeroko pojętej tematyce związanej z podróżami. Będzie to połączenie dwóch opcji: tradycyjnej i nowoczesnej, ponieważ spotkania oparte będą z jednej strony o klasyczną literaturę podróżniczą oraz baśnie z różnych stron świata, a z drugiej o nowoczesne technologie i ich możliwości.
W ramach spotkań największy nacisk położony zostanie na multimedialne zwiedzanie świata. W tym celu wykorzystana zostanie technologia Wirtualnej Rzeczywistości (Virtual Reality - VR) – technologia przyszłości, która oferuje nieograniczone możliwości edukacyjne i całkowicie rewolucjonizuje sposób odbierania treści przez człowieka. Dzięki specjalnym okularom (gogle VR) i dedykowanym im aplikacjom można przenieść się w najbardziej ekscytujące zakątki świata, zwiedzać zabytki, poznawać historię czy obserwować zjawiska zachodzące w przyrodzie. Dzięki VR dzieci na zajęciach poznają wirtualny świat filmów 360 stopni i zwiedzą m.in. Paryż, Dubaj, Japonię, czy wnętrza Titanica lub Buckingham Palace.

Z kolei technologia Rozszerzonej Rzeczywistości (Augmented Reality – AR) sprawi, że „ożyją” strony książek i kolorowanki, stworzone przez dzieci. AR to połączenie elementów wirtualnych z otoczeniem. Używając tabletu lub smartfona oraz wydruku z odpowiednim markerem możemy zobaczyć obrazy 3D w świecie rzeczywistym. Książki wyposażone w aplikację AR umożliwiają zobaczenie, usłyszenie, a także wchodzenie w interakcje z modelami 3D. Są również wzbogacone o różnego rodzaju gry i zadania do wykonania. Dzięki temu angażują młodych czytelników i sprawiają, że zdobywanie wiedzy staje się dobrą zabawą.


Oczywiście wszystkie zajęcia multimedialne podbudowane będą elementami tradycyjnych zajęć literacko-plastyczno-ruchowych. Zajęcia prowadzone przez bibliotekarzy obejmą m.in. poznawanie świata, obyczajów, kultury i specyfiki poszczególnych krajów (w tym mniej znanych przez dzieci), dyskusję na temat wielokulturowości, prezentacje multimedialne, warsztaty twórcze i edukacyjne. Dzieci m.in. stworzą chińskie latające smoki, obejrzą przedstawienie kamishibai, czy sprawdzą swoje umiejętności w pracach origami.


Aby przybliżyć dzieciom technologie VR i AR na początkowych zajęciach uczestnicy wezmą udział w warsztatach „Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość w bibliotece”, podczas których poznają historię rozwoju tych technologii i sprawdzą doświadczalnie, że dzięki VR można „przenieść się” w każde miejsce naszego globu, a nawet w kosmos. Grupa będzie dodatkowo sama tworzyła swoje kartonowe okulary do VR, a także zastanawiała się, jakie dalsze zastosowanie w przyszłości może mieć VR. Uczestnicy poznają również możliwości aplikacji VR, np. Google Cardboard, Google Street View, Vr Space Rollercoaster.


Przedsięwzięcie ma na celu organizację wypoczynku dzieci, ich edukację w zakresie poznawania świata i specyfiki poszczególnych krajów oraz aktywizację poprzez nowe technologie: wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość. Służyć będzie również promowaniu wizerunku biblioteki publicznej jako instytucji nowoczesnej, podążającej za najnowszymi globalnymi trendami.


Sezon wakacyjny w tym roku będzie zupełnie inny niż dotychczasowe, dlatego zapraszamy dzieci i młodzież, by spędzili swój wolny czas z nami, bawiąc się i ucząc czegoś nowego. Zajęcia w ramach „Wakacji z Fundacją JSW – z biblioteką multimedialne podróże małe i duże” będą miały charakter stacjonarny i będą realizowane w bibliotece w Mszanie. Spotkania z uczestnikami będą odbywały się codziennie przez 2 tygodnie o stałych porach i trwały 3 godziny.


Aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo uczestnikom i prowadzącym zajęcia – wdrożymy konieczne procedury higieniczno-sanitarne, a spotkania będą organizowane na zewnątrz biblioteki, w specjalnie stworzonej „strefie chilloutu” z wygodnymi pufami i siedziskami. W przypadku brzydkiej pogody spotkania przeniosą się do biblioteki – wyjaśnia dyrektor biblioteki.


Obowiązują zapisy i kolejność zgłoszeń. Na zajęciach w każdym z dni będzie mogło przebywać maksymalnie 12 dzieci. Zapisać można dziecko osobiście w bibliotece w Mszanie, mailowo lub telefonicznie (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (32) 47-200-20).
Dokładny termin spotkań i szczegółowy program podane zostaną w późniejszym terminie. Zapraszamy do śledzenia strony biblioteki: http://biblioteka-mszana.pl/ oraz profilu FB https://www.facebook.com/Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Mszanie-2018424274838566/


WAKACJE ZE ŚWIETLICĄ ŚRODOWISKOWĄ W POŁOMI

Placówka w okresie wakacyjnym będzie czynna w godzinach od 7:30- 15:30, zajęcia dla dzieci będą odbywać się od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00-13:00. W okresie od lipca do sierpnia, Świetlica Środowiskowa w Połomi będzie realizowała program wakacyjny pod nazwą „Letnia Akademia Pomysłów”. W związku z plenerowym charakterem większości działań zaplanowanych w ramach dotacji, będą mogły wziąć w nich udział również dzieci z terenu Połomi, Gogołowej i Mszany.


Program zajęć wakacyjnych oparty jest na działaniach profilaktyczno- wychowawczych. Ma on na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz utrwalenie postaw abstynenckich poprzez alternatywne formy spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież.
Każdy z tygodni będzie zawierał inną tematykę. Uczestnicy wezmą udział w różnorodnych zajęciach profilaktyczno- wychowawczych, plastyczno- technicznych, sensorycznych, socjoterapeutycznych i ruchowych.

 

LETNIA AKADEMIA POMYSŁÓW - WAKACJE 2020:


I TYDZIEŃ ZWIERZAKOWO
29.06 Aktywnie i bezpiecznie na wakacjach- zajęcia profilaktyczno- wychowawcze, zajęcia plastyczno- techniczne
30.06 Nasi domowi ulubieńcy- zajęcia plastyczno- techniczne
1.07- Morskie zwierzęta- zajęcia plastyczno- techniczne
2.07- Leśni przyjaciele- zajęcia plastyczno- techniczne
3.07- Wizyta w ZOO- zajęcia plastyczno- techniczne

II TYDZIEŃ EKOODPOWIEDZIALNI
6.07- Ziemia i my- zajęcia ekologiczne, plastyczno- techniczne
7.07 – „Recyklingowe cuda”- zajęcia plastyczno- techniczne
8.07 – Papierowa wiklina- zajęcia plastyczno- techniczne
9.07 - Przyjaciele Ekoludka- zajęcia plastyczno- techniczne
10.07 - Winylowy zawrót głowy – zajęcia plastyczno- techniczne

III TYDZIEŃ MAŁY ARTYSTA
13.07- Artystyczny misz- masz- zajęcia plastyczno- techniczne
14.07- Warsztaty Kreatywne „Sensoplastyka”
15.07 – Plastelinowe szaleństwo- zajęcia plastyczno- techniczne
16.07- Cuda z masy solnej- zajęcia plastyczno- techniczne
17.07- Kolorowo i pachnąco- zajęcia plastyczne

IV TYDZIEŃ W KRAINIE MUZYKI
20.07-„Barwy muzyki”- Bumbumkowe poruszanki- zabawy muzyczno-ruchowe, zajęcia plastyczno- techniczne
21.07 –„Barwy muzyki”- Jaka to melodia – quiz muzyczny, Mikrofon dla każdego- karaoke
22.07- Mini Playback Show- zabawa muzyczna
23.07- Podróż na ulicę dźwięków- zajęcia plastyczno- techniczne
24.07- Mali muzykanci- zajęcia umuzykalniające

V TYDZIEŃ BAJKOLANDIA
27.07- W świecie bajek- zajęcia plastyczno- techniczne
28.07- Alladyn- zajęcia plastyczne
29.07- „Bajkowa Kraina” -quiz wiedzy
30.07- „Leśni ludzie”- podchody połączone z grillem i zabawami dla niepełnosprawnych
31.07- W ogrodzie ze Smerfetką- zajęcia plastyczno- techniczne

VI TYDZIEŃ Spotkanie z kulturką
3.08- Teatr cieni, zajęcia teatralne, plastyczno- techniczne
4.08- Kamishibai- teatrzyk, zajęcia plastyczno-techniczne
5.08- Warsztaty kreatywne- Warsztaty tworzenia pacynek i kukiełek- zajęcia plastyczno- techniczne
6.08- Kuferek sztuki- zajęcia plastyczno- techniczne
7.08- Warsztaty fotograficzne „Ja w oczach innych”

VII TYDZIEŃ Spotkanie z interaktywną książką
10.08- Naciśnij mnie- książka plus tworzenie własnej książki
11..08- Dzień kropki- sesja foto, zajęcia plastyczne z kropką w roli głównej
12.08- Książka z dziurą- zajęcia plastyczno- techniczne
13.08- Warsztaty Kreatywne: „Babcia, dziadek i ja”
14.08- Och- książka pełna dźwięków, Rozpoznaj ten dźwięk- quiz

VIII TYDZIEŃ ZACZAROWANY OŁÓWEK
17.08- Mały odkrywca -doświadczenia
18.08- Gry i zabawy podwórkowe-zajęcia ruchowe
19.08- Pomysłowa biżuteria- zajęcia plastyczno- techniczne
20.08 –Na starym targu- zajęcia plastyczno- techniczne
21.08- Las szczęścia – zajęcia plastyczno- techniczne

 

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (oferta wakacje GOS.pdf)oferta wakacje GOS.pdf[ ]877 kB
Pobierz plik (Wakacje_GOKiR_ulotka.pdf)Wakacje_GOKiR_ulotka.pdf[ ]3028 kB

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie