A- A A+
Projekty unijne

Zmieniony wariant przebiegu szybkiej kolei jest nie do zaakceptowania przez Gminę Mszana

Władze Gminy Mszana będą interweniować w sprawie przebiegu jednego z wariantów linii kolejowej w ramach budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Wariant W54 zakłada usytuowanie linii wzdłuż autostrady A1, co w praktyce oznacza przecięcie gminy szybką koleją. Planowana trasa biegnie od ulicy Górniczej na granicy z Gminą Godów, przecina ulicę Stawową i Moszczeńską w Mszanie oraz Wolności, Centralną, Szkolną i Szybową w Połomi.


Dla Gminy Mszana ten wariant jest nie do zaakceptowania. Nie leży on w interesie gminy ani mieszkańców, ingeruje bowiem w tereny zabudowy jednorodzinnej oraz dodatkowo będzie powodować uciążliwości związane z hałasem i wyłączy duży obszar terenu spod administracji samorządu.


3 sierpnia władze Gminy Mszana wezmą udział w spotkaniu organizowanym przez Spółkę CPK z samorządami w Jastrzębiu Zdroju. Zostaną na nich zaprezentowane wszystkie warianty przebiegu linii kolejowej, do których władze gmin będą następnie mogły wnosić uwagi.


Po konsultacjach z samorządami ma zostać wybrany jeden wariant, który będzie następnie poddany konsultacjom społecznym. Będziemy informować mieszkańców o możliwości zgłaszania swoich uwag do projektu inwestycji.


Przebieg trasy wg wariantu W54 na mapce w załączniku.

 

 


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie