A- A A+
Projekty unijne

Wrzesień w pełni, a GOS Mszana nadal w atmosferze wakacji. Podsumowanie działań

Czas na podsumowanie akcji „Wakacje z Fundacją JSW oraz GOS Mszana”. Tegoroczne wakacje były szczególnie trudne zarówno dla nas organizatorów, jak i mieszkańców naszej Gminy.

Panujący stan epidemii zmienił wszystkie dotychczasowe plany, nie wszyscy mogli wyjechać na wymarzone wakacje, większość imprez w okolicy została odwołana, a dodatkowe obostrzenia skutecznie zniechęcały do planowania dużych przedsięwzięć. Organizując nasz letni kalendarz skupiliśmy się na dzieciach pozostających w domach, które swój wolny czas mogły bezpiecznie i aktywnie spędzić na świeżym powietrzu. Lipiec rozpoczęliśmy inauguracją III Biegu Po Święcelnik Wójta Gminy Mszana. Nasza sztandarowa impreza nie odbyła się w marcu jak to zakładaliśmy, ale udało się ją przeprowadzić wirtualnie w bezpieczniejszym czasie wakacji. Również w lipcu byliśmy w bardzo ciekawym i zachęcającym do aktywności fizycznej miejscu dla najmłodszych – w parku rozrywki Eko Park w Dechę w Bielsku Białej, gdzie czas upłynął na świetnej zabawie. Na boisku w Połomi rozegraliśmy niezwykły turniej piłki nożnej o mistrza talentiady. Niecodzienna, pełna zaciętych pojedynków gra z bardzo atrakcyjnymi nagrodami dla zwycięzców. Dzięki funduszom z #FundacjaJSW udało nam się zapewnić dodatkową atrakcję turnieju – występ Mistrza Świata i wielokrotnego Mistrza Polski Challenge – Konrada Dybasia, który swoimi ewolucjami z piłką wprawił uczestników w niemały zachwyt.


Sierpień również obfitował w sportowe atrakcje. Zorganizowaliśmy dwa spływy kajakowe rzeką Ruda, utworzyliśmy Edukacyjne Miasteczko Ruchu Drogowego, na którym dzieci miały szansę sprawdzić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, spotkać się z policyjnym Sznupkiem, sprawdzić swoje siły w pokonaniu rowerowego toru przeszkód, a co najważniejsze uczestniczyć w fenomenalnym pokazie rowerowym w wykonaniu wielokrotnego Mistrza Polski w trialu rowerowym Jacka Jarząbka. Jego niesamowite popisy zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Zorganizowaliśmy zawody jazdy na hulajnodze, gdzie pod okiem specjalistów dzieci mogły poznać nowe triki na skate parku i poznać smak rywalizacji z innymi uczestnikami wydarzenia, a także emocjonujące walki łuczników umożliwiające naukę celnego strzelania z łuku i spędzenia czasu na niecodziennej zabawie. Wakacje zakończyliśmy bardzo aktywnie i ciekawie, sporą dawką ruchu na świeżym powietrzu i z uśmiechami na twarzach.


Wsparcie finansowe otrzymane w ramach projektu z #FundacjaJSW dało nam ogromną szansę aby przygotowane atrakcje były na naprawdę wysokim poziomie. Mogliśmy sobie pozwolić na świetne nagrody dla uczestników, zakup urządzeń, które jeszcze nieraz posłużą w organizacji imprez dla dzieci, ale przede wszystkim umożliwiło nam zaproszenie do współpracy niesamowitych sportowców, którzy nie tylko dali świetne pokazy swoich umiejętności, ale również poprowadzili warsztaty dla uczestników i mamy nadzieję zarazili ich swoją pasją do sportu.


Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę - mówi Adam Antończyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Mszanie.


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie