A- A A+
Projekty unijne

V Olimpiada Dla Osób Niepełnosprawnych odbyła się w Połomi

10 września przy scenie plenerowej w Połomi odbyła się V Olimpiada Dla Osób Niepełnosprawnych zaplanowana w ramach projektu „Wszyscy jesteśmy tacy sami. Integracja społeczna – przekraczanie barier niepełnosprawności” realizowanego dzięki darowiźnie pozyskanej z Fundacji JSW.

W imprezie uczestniczyli podopieczni Ośrodka Wsparcia Caritas Archidiecezji Katowickiej im. Hiacynty i Franciszka w Wodzisławiu Śląskim i Połomi.
O godzinie 10:00 Dyrektor GOS Adam Antończyk uroczyście otworzył V Olimpiadę dla Osób Niepełnosprawnych. Po przywitaniu wszystkich uczestników rozpoczęła się wspólna rywalizacja. Pod okiem kierownika ośrodka wsparcia, Wojciecha Niemca oraz terapeutów i opiekunów osoby niepełnosprawne próbowały swoich sił w sportowych konkurencjach.

Było celowanie do kosza, kręgle, rozgrywki w unihokeja, piłka nożna, chusta animacyjna oraz wiele innych gier i zabaw. Nie mogło także zabraknąć konkurencji w przeciąganie liny oraz tańców w rytm muzyki. Mimo pochmurnej aury czas dobrze upłynął na wspólnej zabawie.

Na zakończenie sportowych emocji wszyscy odpoczywali przy wspólnym grillowaniu i słodkim poczęstunku. Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu podziękował wszystkim za udział i zaangażowanie. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrodę. Bardzo miłym akcentem na zakończenie olimpiady były upominki dla organizatorów własnoręcznie przygotowane przez podopiecznych Ośrodka Wsparcia Caritas Archidiecezji Katowickiej im. Hiacynty i Franciszka w Wodzisławiu Śląskim i Połomi.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Mszanie pragnie serdecznie podziękować sponsorom za przyczynienie się do organizacji V Olimpiady Dla Osób Niepełnosprawnych. Przede wszystkim Fundacji JSW za przyznaną na ten cel darowiznę, Piekarni Stach – Lech z Chwałowic, #Sklep GROSZEK Połomia Piotr Soroka oraz firmie Tatarczyk Bernarda Sklep Mięsno - Wędliniarski.

 

  • olimpiada1
  • olimpiada2
  • olimpiada3
  • olimpiada4
  • olimpiada5
  • olimpiada6
  • olimpiada7
  • olimpiada8

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie