A- A A+
Projekty unijne

Po sesji Rady Gminy: uchwalono podatki i sprzeciw wobec wariantów przebiegu kolei dużych prędkości

Rada Gminy Mszana uchwaliła na wczorajszej sesji stawki podatkowe na przyszły rok, Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2021 r. i Program Współpracy Gminy Mszana z Organizacjami Pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2021 r.

 

Stawki podatku od nieruchomości i od środków transportu pozostaną na tym samym poziomie, co w roku obecnym. Nie zmieni się również wysokość opłaty od posiadania psa - to 25 zł na rok.

Ponadto Rada uchwaliła nowy wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi /z wchodzącą od przyszłego roku ulgą za kompostowanie odpadów zielonych/ oraz zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej i budżecie gminy.

Podjęto również uchwałę w spawie przejęcia od Powiatu Wodzisławskiego zadania publicznego zarządzania drogami powiatowymi w granicach administracyjnych Gminy Mszana w zakresie letniego i zimowego utrzymania nawierzchni chodników dróg powiatowych oraz utrzymania zieleni przydrożnej, a także uchwałę w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec wariantów przebiegu projektowanej linii kolejowej na odcinku Katowice – Jastrzębie Zdrój – Granica RP – Ostrawa, realizowanej przez spółkę Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o – przebiegających przez Gminę Mszana.


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie