A- A A+
Projekty unijne

Emerytura dla rocznika 1953 - ZUS uruchamia specjalny dyżur telefoniczny

26 listopada, w czwartek, rybnicki ZUS uruchamia specjalny dyżur telefoniczny dla osób urodzonych w 1953 r., które są zainteresowane przeliczeniem swojej emerytury.

Nowe przepisy pozwalają na ponowne ustalenie wysokości świadczenia bez jego pomniejszania o sumę kwot pobranych wcześniejszych emerytur. W niektórych przypadkach może oznaczać to wzrost emerytury nawet o kilkaset złotych.


Dyżur odbędzie się w najbliższy czwartek, 26 listopada, w godz. od 10.00 do 13.00. Osoby zainteresowane tematyką mogą dzwonić po poradę, konsultację, pod numer telefonu 727 690 825.


- Nowe przepisy dotyczą wyłącznie osób, które urodziły się w 1953 r. i przeszły na wcześniejszą emeryturę na podstawie wniosku złożonego przed 1 stycznia 2013 r. Z terenu oddziału ZUS w Rybniku takie przeliczenie może dotyczyć nawet kilku tysięcy osób. Już teraz obserwujemy bardzo duże zainteresowanie. Mając na uwadze obecną sytuację epidemiologicznej w kraju chcieliśmy ułatwić naszym klientom dostęp do informacji poprzez kontakt telefoniczny. Jeśli ktoś ma pytania w tym zakresie nie musi wychodzić z domu wystarczy, że zadzwoni w czwartek pod wskazany numer telefonu, a specjaliści z ZUS odpowiedzą na jego pytania - zachęca Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.
Dzięki rozmowie z ekspertem ZUS emeryt czy rencista dowie się, czy przeliczenie dla rocznika 1953 będzie dotyczyło jego emerytury, a jeżeli tak, to czy nastąpi ono z „urzędu”, czy też będzie musiał złożyć stosowny wniosek. - Termin na złożenie takiego wniosku jest ograniczony, bo do 11 stycznia 2021 r., dlatego warto się pospieszyć, by nie zaprzepaścić takiej możliwości - przestrzega rzeczniczka.


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie