A- A A+
Projekty unijne

III miejsce Eugenii Rduch z Mszany w konkursie "Sam kupuję - smakuję"

Filmik z kołoczem śląskim w wykonaniu Eugeniii Rduch z Mszany zdobył III nagrodę w konkursie portalu nowiny.pl "Sam kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty".

Konkurs trwał od 3 listopada do 8 grudnia, w sumie napłynęło na niego 14 filmików, w tym aż 7 z terenu gminy Mszana. - Dziękuję bardzo paniom z Kół Gospodyń Wiejskich w Mszanie, Połomi i Gogołowej, bo to ich filmiki rozruszały konkurs i popchnęły go do przodu. Po ich publikacji zaczęły do nas spływać kolejne - mówili organizatorzy na internetowej gali z okazji podsumowania konkursu.


Laureatka III miejsca, pani Eugenia (przewodnicząca mszańskiego KGW) w nagrodę otrzyma nowoczesną wyciskarkę do soków.


Konkurs polegał na nakręceniu krótkiego filmiku z przygotowania potrawy śląskiej z użyciem polskich, najlepiej lokalnych produktów. Panie lub rodziny, bo i one brały udział w zabawie, w trakcie pracy mogły opowiadać o przepisie, śląskich tradycjach lub po prostu żartować. Pani Eugenia powiedziała m.in., że kołocza z serem, którego upiekła, nie wstydziłaby się dać samemu prezydentowi. Inne nasze gospodynie pokazały, jak zrobić moczkę, makówki, śledzie w oleju czy pyszną świąteczną kapustę.


Gratulujemy!

 

Filmik z Eugenią Rduch do obejrzenia tutaj


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie