A- A A+
Projekty unijne

Dziś odbyło się losowanie kolejności przyznawania dotacji na wymianę kotłów

272 wnioski złożyli mieszkańcy Gminy Mszana w trwającym od 11 do 22 stycznia br. naborze na dotacje do wymiany przestarzałych źródeł ciepła. Dziś w Urzędzie Gminy odbyło się losowanie kolejności przyznawania dofinansowania. Losowanie było transmitowane na żywo w Internecie.


Gmina ma zabezpieczone w budżecie środki na przyznanie 100 dotacji w kwocie do 5 tys. złotych każda.


- Spodziewaliśmy się dużej ilości wniosków, ale zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Zdajemy sobie sprawę, że wpływ na to mają przepisy "ustawy antysmogowej" Województwa Śląskiego, które obligują do wymiany najstarszych kotłów do końca bieżącego roku. Dlatego będę szukał możliwości finansowych na dodatkowe dotacje dla tych mieszkańców, którzy znaleźli się na liście rezerwowej. Będziemy na bieżąco przekazywać informacje w tej sprawie - zapowiedział dziś w trakcie losowania wójt gminy Mirosław Szymanek.


Władze samorządowe cieszy fakt, że rośnie świadomość ekologiczna mieszkańców i decydują się oni coraz liczniej na ekologiczne źródła ogrzewania. - Kolejne wymienione stare piece to czystsze powietrze, którym wszyscy oddychamy - mówi wójt.


Podobna liczba mieszkańców chce wymienić stary kocioł na gazowy i na węglowy 5 klasy. Jest też kilka wniosków dotyczących pieca na pellet.


Informacje na temat losowania i zasad dofinansowania można uzyskać pod numerem tel. 32/475 97 59, 32/475 97 48.


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie