A- A A+
Projekty unijne

Zgłoś uczniów do „Projektu z ZUS"

Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne, czym jest ryzyko nie ubezpieczeniowe, z jakich świadczeń z ZUS korzystamy w trakcie naszej kariery zawodowej? To tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas lekcji z ZUS w szkołach podstawowych w ramach „Projektu z ZUS”.

Czytaj więcej...

Program darmowych badań prenatalnych dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym

Med-Art sp. z o.o. realizuje program darmowych badań prenatalnych dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Oferta obejmuje mieszkańców p. wodzisławskiego, p. raciborskiego oraz miasta Jastrzębie-Zdrój.

Czytaj więcej...

Infomacja o wyborach Radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego

W październiku br. upływa kadencja części Radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego. Wybory uzupełniające przeprowadzone zostaną 6 października, a nowo wybrani Radni swoją kadencję rozpoczną 20 października.

Czytaj więcej...

Głosuj na projekty Krainy Górnej Odry w budżecie obywatelskim województwa

Wystartowało głosowanie w Budżecie Obywatelskim Województwa Śląskiego. Zachęcamy do wsparcia działań promocyjnych i głosowania na projekty, w których wspólnie ze Śląską Organizacją Turystyczną partycypuje Kraina Górnej Odry.

Czytaj więcej...

Bezpłatne szkolenie online pt. "Jak wykorzystać fundusz sołecki - baza pomysłów i inspiracji"

Śląski Związek Gmin i Powiatów organizuje bezpłatne szkolenie online (wideokonferencja) pt.: "Jak wykorzystać fundusz sołecki - baza pomysłów i inspiracji" dla osób aktywnie działających na terenach wiejskich.

Czytaj więcej...

Rozpoczęło się głosowanie w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

O północy rozpoczęło się głosowanie w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy regionu mogą wziąć w nim udział do 23 września.

Czytaj więcej...

Protokół z konsultacji społecznych

Protokół z konsultacji społecznych projektów uchwał Rady Gminy Mszana w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych, regulaminu utrzymania czystości i porządku, określenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za usługi w zakresie pozbywania się zebranych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych oraz nieczystości ciekłych.

Konsultacje społeczne


Wójt Gminy Mszana informuje, iż w dniach od 01.09.2020 r. do 03.09.2020r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwał:
1. w sprawie zmiany Uchwały Nr XIII/94/2015 Rady Gminy Mszana z dnia 28 grudnia 2015 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowanie tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
2. w sprawie zmiany Uchwały Nr XIII/93/2015 Rady Gminy Mszana z dnia 28 grudnia 2015 roku w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Mszana.
3. w sprawie określenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za usługi w zakresie pozbywania się zebranych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych oraz nieczystości ciekłych.
Tryb oraz termin zgłaszania wszelkich uwagi i opinii został uregulowany w drodze zarządzenia nr AEI.0050.127.2020 z dnia 31.08.2020 r.
Podmiotami uprawnionymi do udziału w konsultacjach są organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji.

Prosimy o przekazywanie swoich opinii, wniosków i zastrzeżeń na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (Zarządzenie i uchwały.pdf)Treść Zarządzenia i Uchwał[ ]4016 kB

Informacja ZUS: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy od 1 września

Od 1 do 20 września 2020 r. ponownie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Mogą z niego skorzystać rodzice, którzy sprawują osobistą opiekę nad dziećmi do 8 lat.

Czytaj więcej...

ARiMR: Kończy się nabór wniosków o rekompensatę strat za klęski żywiołowe i ASF

W poniedziałek 31 sierpnia 2020 r. mija termin na złożenie wniosków przez rolników, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, i chcą skorzystać ze wsparcia finansowego w ramach PROW 2014-2020.

Czytaj więcej...

„Mobilny Rolnik z ARiMR” - zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie

Śląski Oddział Regionalny ARiMR od 26 sierpnia do 1 września 2020 roku czeka na zgłoszenia do konkursu „Mobilny Rolnik z ARiMR”.

Czytaj więcej...

Informacja o akcji szczepienia lisów wolno żyjących w 2020 r. na terenie województwa śląskiego

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 12 - 30 września 2020 r. na terenie województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie