A- A A+

Głosuj na reprezentanta śląskiego w Internetowym Konkursie KRUS „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Na stronie telewizji interaktywnej AgroNews pod adresem https://agronews.com.pl/ rozpoczął się Internetowy Konkurs KRUS “Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

W konkursie można wybrać najlepsze gospodarstwo, spośród wszystkich 16 zwycięzców wojewódzkich eliminacji sztandarowego konkursu prewencyjnego Kasy. Województwo śląskie reprezentuje w tym konkursie ferma drobiu pani Renaty Wiesner z Bieńkowic w gminie Krzyżanowice, w powiecie raciborskim. W tej chwili prowadzi w tym głosowaniu.

Telewizja Interaktywna AgroNews już od 9 lat jako partner Ogólnokrajowego Konkursu KRUS “Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, edukuje i informuje rolników o zasadach ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Prowadzona przez telewizje sonda znajduje się pod banerem zatytułowanym „Internetowy Konkurs KRUS Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2019”. Na wybrane gospodarstwo można głosować przez cały miesiąc do północy 12 września 2019 roku, czyli do godziny 00.00.

W tym roku partnerem konkursu została Concordia Ubezpieczenia – Grupa Generali – firma świetnie znana polskim rolnikom. Świadczy usługi ubezpieczeniowe w Polsce od 20 lat, będąc jednocześnie jednym z wiodących graczy w segmencie ubezpieczeń rolnych.
Konkurs KRUS promuje zasady ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Udział w nim brały osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą i ubezpieczone w KRUS. Przebiegał w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym. Do udziału w XVII edycji konkursu zgłoszono 1153 gospodarstw indywidualnych (o 66 gospodarstw więcej niż w roku ubiegłym).
Gospodarstwa 16 finalistów XVII Ogólnokrajowego Konkursu BGR wizytowała i oceniała powołana przez Prezesa KRUS Centralna Komisja Konkursowa. W ocenie Komisji wszystkie finałowe gospodarstwa wyróżniał: ład i porządek w obejściu, dobrze zaplanowane i utrzymane oraz oświetlone ciągi komunikacyjne, bardzo dobry stan techniczny maszyn i urządzeń, właściwie wyposażone warsztaty, dbałość o poszanowanie środowiska naturalnego.
Zwycięzca konkursu internetowego otrzyma: nagrodę od sponsora konkursu, firmy Concordia Ubezpieczenia - Grupa Generali - voucher w kwocie 1000 zł na zakupy sprzętu przeciwpożarowego i odzieży ochronnej oraz nagrodę od Prezes Telewizji Interaktywnej Agronews - statuetkę oraz voucher do spa dla dwóch osób. Nagrody zostaną wręczone 20 września 2019 roku, podczas uroczystej Gali konkursu która odbędzie się w trakcie Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW w Bednarach k. Poznania.

 

Wyniki z 13 sierpnia:
- Renata Wiesner z Bieńkowic w woj. śląskim (20%, 105 Votes)
- Sebastian Błach z Bożnowa w woj. lubuskim (12%, 64 Votes)
- Bogusława i Ryszard Rojkowie z Chwałowa w woj. dolnośląskim (10%, 51 Votes)
- Anna i Mariusz Chrzanowscy z Nowego Chodnowa w woj. łódzkim (10%, 50 Votes)
- Łukasz Dyczkowski z Berezówki w woj. lubelskim (7%, 35 Votes)
- Violetta i Norbert Jantos z Łowkowic w woj. opolskim (6%, 30 Votes)
- Ewelina i Tomasz Dąbrowscy z Kalinowa - Czosnowa w woj. podlaskim (6%, 30 Votes)
- Andrzej Szmuc z Podańska w woj. zachodniopomorskim (6%, 29 Votes)
- Grażyna i Leszek Bobrowscy z Wólki Kurdybanowskiej w woj. mazowieckim (5%, 28 Votes)
- Tomasz Szczęsny ze Złotej w woj. świętokrzyskim (5%, 26 Votes)
- Leszek Kamiński z Malinowa w woj. warmińsko-mazurskim (5%, 26 Votes)
- Joanna i Rafał Zalewscy z Łowina w woj. kujawsko-pomorskim (4%, 19 Votes)
- Halina i Bogusław Kamińscy ze Stanisławowa w woj. pomorskim (3%, 17 Votes)
- Ewelina i Grzegorz Zapałowie z Posądzy w woj. małopolskim (0%, 2 Votes)
- Alicja i Konrad Gilowscy z Łowców w woj. podkarpackim (0%, 2 Votes)
- Michał Nowaczyk z Strzydzewa w woj. wielkopolskim (0%, 2 Votes)
Liczba głosujących: 516

Pani Renata Wiesner posiada gospodarstwo rolne o powierzchni 2 hektarów i 6 arów w miejscowości Bieńkowice, w gminie Krzyżanowice, w powiecie raciborskim. Prowadzi od 20 lat działalność ujętą, według nomenklatury urzędniczej, w „dziale specjalnym produkcji rolnej” – czyli hodowlę kurcząt. W jej halach hodowlanych znajduje się w tej chwili 70 000 kurcząt. W ciągu roku jest w stanie wyhodować 6 rzutów kurcząt, po 70 tys. sztuk w jednym rzucie. Kurnik posiada w pełni zautomatyzowany system karmienia, pojenia, utrzymania temperatury i monitoringu. Gospodarstwo jest certyfikowane norma ISO i dostosowane do wszelkich norm spełniających wymagane przepisy. Pani Renata również korzystała ze wsparcia ARiMR. Jak mówi: „Uwielbia swoją prace i nie zamieniłaby jej na żadną inną.”

Przypominamy:
Wysokość kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2019 rok
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie informuje, że zgodnie z obwieszczeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 4 lipca 2019 roku. (M.P z 2019 r. poz. 697) roczna kwota graniczna należnego podatku dochodowego za 2019 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej wynosi 3454 złotych.

Nowy ogólnopolski konkurs filmowy dla uczniów szkół rolniczych - „Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie”
Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Aleksandra Hadzik, zaprasza młodzież szkół rolniczych do udziału w Konkursie, dotyczącym wdrażanej przez Kasę międzynarodowej kampanii „Strategia Wizji Zero” w rolnictwie. Konkurs, objął Patronatem Honorowym Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Będzie trwał przez cały pierwszy miesiąc szkolnej nauki czyli od 1 do 30 września 2019 r.
Zadanie konkursowe będzie polegało na wykonaniu krótkiego 2-minutowego filmu, który będzie nawiązywał do 7 Złotych Zasad „Wizji Zero” – międzynarodowej kampanii społecznej, która ma na celu minimalizowanie ryzyka wypadku przy pracy w sektorze rolniczym.

Uczy i bawi w wakacje: kurs e-learningowy dla dzieci
KRUS przygotował wakacyjny kurs e-learningowy dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, w nowoczesnej formie przybliżający najmłodszym mieszkańcom wsi zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczący prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. https://prewencja.krus.gov.pl/

Trwa konkurs dla dziennikarzy
Do końca roku 2019 trwa XXV konkurs pod hasłem „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”, na publikacje poświęcone bezpieczeństwu pracy rolników i osób w gospodarstwie rolnym. Skierowany jest do dziennikarzy, którzy w środkach masowego przekazu opublikują w 2019 roku materiały popularyzujące wiedzę o zagrożeniach i zasadach bezpiecznej pracy w gospodarstwach. Zadaniem konkursu ma być oddziaływanie na poprawę warunków bezpieczeństwa pracy rolników i ich rodzin poprzez upowszechnianie w mediach wiedzy o zagrożeniach i zasadach bezpiecznej pracy. Na laureatów czekają nagrody finansowe.

Zmiana numerów telefonów do Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie oraz Placówki Terenowej w Kłobucku
Centrala telefoniczna OR KRUS w Częstochowie- 343788511, sekretariat – 343788510.
Informacja telefoniczna:
- ubezpieczenia - 343788584
- emerytalno-rentowa - 343788551
- rehabilitacja i prewencja - 343788519
- orzecznictwo lekarskie - 343788571
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Zmianie ulegną także numery telefonów w Placówce Terenowej w Kłobucku.
Informacja telefoniczna:
- ubezpieczenia - 343109111
- emerytalno-rentowa - 343109117
- rehabilitacja i prewencja oraz orzecznictwo lekarskie - 343109112
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie