A- A A+
Projekty unijne

Informacja o krajowych ćwiczeniach alarmowych Renegade

Wójt Gminy Mszana, działając na podstawie art. 20 ust. 1 pkt. 3 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 1856)
w związku z § 10 ust. 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwościach organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r. poz. 96 z późn. zm.) informuje, że w dniach 17-21 maja 2021 r. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenia RENEGADE/SAREX-21.

Zawyją syreny

W czwartym dniu ćwiczenia, 20 maja r. w godz. 8:00 – 11:00 Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwa Komponentu Powietrznego będzie emitować sygnały zgodne z trasą przelotu podejrzanego statku celem przeprowadzenia treningu systemu alarmowania i ostrzegania podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych (ogłoszenie i odwołanie alarmu).

W ramach treningu emitowany będzie - dźwięk modulowany trwający trzy minuty- oznaczający ogłoszenie alarmu oraz dźwięk ciągły trwający trzy minuty- oznaczający odwołanie alarmu.

W ramach ćwiczenia procedurę alarmowania na terenie powiatu uruchamiać będzie Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Na terenie Gminy Mszana syreny alarmowe mogą zostać włączone w obiektach jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych zlokalizowanych w sołectwach: Mszana, Połomia i Gogołowa.

Sygnały alarmowe

Poniżej w celach szkoleniowych zamieszczono tabelę sygnałów alarmowych, komunikatów ostrzegawczych oraz sposób zachowania się po sygnale.
Ponadto tabela sygnałów alarmowych i komunikatów ostrzegawczych obowiązujących na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej znajduje się na stronie internetowej szkoleniaoc.mszana.ug.gov.pl, w zakładce „Obrona Cywilna”, a następnie w artykule „Sygnały alarmowe i komunikaty ostrzegawcze”.

 

Załączniki:
Pobierz plik (SYGNALY1.png)SYGNALY1.png[ ]263 kB

Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie